Z inicjatywy Pani dyrektor Aliny Pogody nasza szkoła dołączyła do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. NHEF to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie.

     Dnia 17 października 2017 r.w ramach tego programu, uczniowie klas IV-VII wyjechali do kina ,,Galaktyka” w Mielcu na seans filmowy pod opieką wychowawczyń – Pań: Agnieszki Bajor i Małgorzaty Śmist oraz Magdaleny Łapy i Jolanty Furman. Uczniowie klasy IV-VI oglądnęli film pt. ,,Felix”, którego treść skupiona była na ukazaniu trudności dziecka w dokonywaniu wyboru pomiędzy równorzędnymi wartościami – szacunkiem wobec rodzica a własną pasją. Natomiast uczniowie klas VI-VII oglądnęli – film pt. ,,Slamdog, milioner z ulicy”, opowiadajacy historię chłopca wychowanego w slumsach Bombaju, który nieoczekiwanie staje przed szansą wygrania głównej nagrody w indyjskiej wersji „Milionerów”.

     W tym dniu uczniowie w dwóch grupach zwiedzili także Muzeum Regionalne – ,,Jadernówkę” w Mielcu. Tam mieli okazję wysłuchać historię muzeum związaną z rodziną Jadernych oraz Mielca i okolic. Zobaczyli zgromadzone fotografie i sprzęt fotograficzny, a także mogli przekonać się jak te urządzenia w dawnych czasach działały.

     Kierownikiem wycieczki była Pani Agnieszka Bajor.

/A. Bajor/