Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja…

27 listopada w naszej szkole miała miejsce zabawa Andrzejkowa, której organizatorami był Samorząd Uczniowski pod nadzorem Pani Małgorzaty Śmist. Dyskoteka szkolna zgromadziła wielu amatorów dobrej muzyki oraz tańca. Podczas zabawy odbyły się „otrzęsiny” klasy IV, które zorganizowała i przeprowadziła, pod czujnym okiem wychowawcy, klasa VI i VII. Czwartoklasiści zostali poddani próbie sprytu, zręczności i dokładności. Główną atrakcją okazała się jednak konkurencja polegająca na samodzielnym rozpoznawaniu smaków. Czwartoklasiści stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano uczniów klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Rydzowie. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw i wróżb. Według tradycji wigilia świętego Andrzejabyła nocą magiczną, kiedy można było poznać swoją przyszłość. W naszej szkole Andrzejki są wspaniałą okazją do zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji ludowych. 29 listopada Samorząd Szkolny zaprosił wszystkich do salonu wróżb, uchylając wrota do nieznanej przyszłości. Dużym powodzeniem cieszyły się wróżby z sercami, kartami oraz kubki przyszłości. Wszyscy chcieli usłyszeć, kim będą w przyszłości, czy spełnia się ich marzenia. Tego dnia uczniowie klas „0” – III mieli również dyskotekę z okazji andrzejek. Prowadząca zabawę, Pani Hiacynta Jamróz, zaprosiła zebranych uczniów w podróż pociągiem. Dzieci dojeżdżając do stacji różnych krajów tańczyły: kaczuszki, kankana, polkę, walca, kazaczoka, poloneza. Nie zabrakło również tańców do współczesnych przebojów radiowych. Uczniowie bawili się wspaniale. Wszyscy przyznali, że zabawa była świetna, a wróżby pozytywne…

/M. Śmist/