W piątek 28 września 2018r. po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Jest to międzynarodowa akcja, w którą w tym roku zaangażowało się 4579 szkół z całego świata. Akcja ta ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 46 uczniów szkoły podstawowej i 8 osób dorosłych. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.
 
Koordynator akcji:
Ilona Kuśmierz-Krawiec