Na odpowiedź z Pałacu Buckingham naszej szkoły czekali 2 miesiące.
Na początku roku szkolnego uczniowie znów przekonaliśmy się, że brytyjska rodzina królewska otwarta jest na kontakty ze „zwykłymi śmiertelnikami”, nawet tymi
z zagranicy, którzy to dopiero uczą się władać ich mową. Teraz, w nauce angielskiego pomagać będą im wydane pomoce dydaktyczne przysłane przez żonę Księcia Karola – Księżną Kamillę Parker Bowles. Pod adres naszej szkoły Księżna przysłała katalogi zawierające opowiadania o życiu brytyjskich monarchów, ilustracje książęcych herbów czy zdjęcia z królewskich posiadłości. Materiały te wydane zostały na dworze królewskim i opatrzone królewskimi godłami. Do przesyłki załączony był list, w którym Księżna podkreśliła swoją solidarność z wszystkimi , którzy tak jak ona kochają czytać.
Ten niecodzienny prezent okazał się miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczniów. Pomysł napisania listu poddała im Pani Agnieszka Brzozowska ucząca języka angielskiego, która kolejny raz zachęciła swoich uczniów do wymiany korespondencji z brytyjskim dworem .
Pierwsze kontakty wychowanków z rodziną królewską miały miejsce w 2016 roku, kiedy to z kolei Księżna Kate Middleton, żona Księcia Williama, przysyłała swoje zdjęcie wraz z podziękowaniem za kartkę urodzinową. Dziękując napisała : „To bardzo miło z Waszej strony, dziękuję i wysyłam najcieplejsze podziękowanie
i życzenia.”
Tym razem, uczniowie wyrazili uznanie dla Księżnej Kamilli Parker Bowles za jej kreatywność i konsekwencję w promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych warstw brytyjskiego społeczeństwa. W liście zawarta została prośba o materiały, które ubogaciłyby i ożywiły lekcje języka angielskiego .
Odpowiedź z Wielkiej Brytanii sprawiła uczniom masę radości i stała się dla nich zachętą do przygotowania kolejnych korespondencji. „Poczuliśmy się kimś ważnym skoro na dworze królewskim w Wielkiej Brytanii znają nasz adres i odpisują na nasze listy. Potraktowano nas bardzo poważnie ” – komentują uczniowie.

/A. Brzozowska/