Szkoła Podstawowa w Rydzowie jest jednym z pierwszych miejsc, jakie po powrocie ze stypendium językowego w Oxfordzie odwiedziła Magdalena Lubacz – zwyciężczyni popularnego programu telewizyjnego pt. „Projekt Lady”.
Kurs języka angielskiego w Wielkiej Brytanii był główną nagrodą w tvn-owskiej produkcji, który w przypadku Magdaleny Lubacz okazał się strzałem w dziesiątkę. Po pierwsze, Magdalena prezentowała się w światowej stolicy studentów jak prawdziwa, pewna siebie  „dama”- wszak nauka zasad savoir vivre była jednym z elementów programu „Projekt Lady”.
Ponadto, otwarta i żywiołowa osobowość Magdaleny pozwoliła jej maksymalnie wykorzystać czas spędzony na salach wykładowych, jak i w codziennych kontaktach z uczestnikami kursu pochodzących ze wszystkich kontynentów.
Predyspozycje Magdaleny Lubacz takie jak: komunikatywność i  łatwość nawiązywania kontaktów docenione zostały również przez organizatorów kursu, którzy zaproponowali, aby coraz bardziej rozpoznawana Mielczanka została Polskim ambasadorem zagranicznych  kursów językowych.
W takiej, też roli spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Rydzowie, z którymi, jak można było się spodziewać, od razu  nawiązała przyjazną relację. W rozmowach z uczniami nie obyło się bez pytań i nawiązań do programu, w którym Magdalena Lubacz spędziła wiele godzin zdjęciowych i dzięki  którym mogła przybliżyć uczniom tajniki  telewizyjnej produkcji.
Spotkanie z Panią Magdą okazało się wielowymiarowe. Uczniowie zrozumieli, że praca w telewizji to nie tylko „czerwony dywan” i podziw widzów,  ale również wymagające  i czasochłonne zajęcie. Swoimi opowieściami Pani Magda zachęciła młodych ludzi do odwagi w realizowaniu nawet najśmielszych marzeń, ale również do nauki języków obcych.
Na pożegnanie uczniowie wraz z nauczycielka Panią Agnieszką Brzozowską życzyli Pani Magdzie powodzenia w realizacji wszystkich zawodowych i prywatnych zamierzeń, a Pani Agnieszka Brzozowska jako nauczycielka języka angielskiego wyraziła nadzieję na jeszcze lepsze „podejście” do uczonego przez siebie przedmiotu.

/A. Brzozowska/