Dzień Seniora to święto, które jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz wydarzeń Szkoły Podstawowej w Rydzowie. W jednej sali spotykają się trzy pokolenia, by miło spędzić czas: porozmawiać, powspominać i podziwiać okolicznościowe przedstawienie przygotowane przez uczniów. Z tej okazji 22 stycznia w mury naszej szkoły zawitali zaproszeni goście. Wśród nich byli Babcie i Dziadkowie, seniorzy wsi Rydzów , a także Wójt Gminy Mielec – Pan Józef Piątek, Wójt Gminy Wadowice Górne – Pan Michał Deptuła, Przewodniczący Rady Gminy Mielec – Pan Bogdan Cygan, Radny Gminy Mielec – Pan Wojciech Zaręba, Radny Gminy Wadowice Górne – Pan Andrzej Pawlicki, Proboszcz Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela dr Marek Zaborowski, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Pan Mirosław Jaworski, sołtys wsi Rydzów – Pani Dorota Guzda oraz emerytowana dyrektor szkoły – Pani Anna Czerkies. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Agnieszka Brzozowska, która w imieniu własnym, Grona Pedagogicznego oraz uczniów przywitała przybyłych gości. Złożyła życzenia wszystkim Seniorom i podziękowała za opiekę i troskę nad najmłodszym pokoleniem. Po tej części nadszedł czas na występy artystyczne uczniów klas O- III. Odbyły się one w formie transmisji na żywo programu rozrywkowego. Transmisję poprowadzili: Milena Czerkies i Jakub Kuśnierz. Każde dziecko przygotowało dla Babci i Dziadzia wiersz albo piosenkę. Nie zabrakło także popisów tanecznych. Wszystkie dzieci były pięknie ubrane w stroje ludowe. Dziękujemy Pani Małgorzacie Godek za wypożyczenie strojów z Samorządowego Domu Kultury w Mielcu. Wszystkim występom bacznie przyglądało się ,,gwiazdorskie jury”, które pozytywnie oceniło występy wszystkich uczestników. Mali artyści z przejęciem i dumą prezentowali swoje talenty w myśl zasady; ,,Ja się nie chwalę, ja po prostu mam talent”. Uczniów do występu przygotowały i o dekorację zadbały Panie: Alina Pogoda, Hiacynta Jamróz, Teresa Kopacz i Marta Zalot. Po zakończonej części artystycznej uczniowie wręczyli okolicznościowe upominki Babciom i Dziadziom oraz zaproszonym gościom. Następnie zaproszono wszystkich na okolicznościowy poczęstunek przygotowany przez rodziców. Mamy nadzieję, że wszyscy miło będą wspominać czas spędzony w murach naszej szkoły.

/A. Wnuk/