W związku ze zbliżającymi się feriami, 6 lutego do naszej szkoły przybył młodszy aspirant Pan Daniel Grzanka z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, aby przeprowadzić spotkanie profilaktyczno – edukacyjne dla uczniów klas „0” – VIII dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
Podczas prelekcji nasz gość przypomniał o zagrożeniach, na jakie dzieci narażone są podczas ferii. Szczególną uwagę skupił na zasadach bezpieczeństw podczas uprawiania sportów zimowych, zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem stawach i rzekach oraz przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusz udzielał także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Mówił również o bezpieczeństwie na stoku narciarskim. Przypomniał dodatkowo zasady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu o poruszania się po drogach. Na koniec rozdał uczniom opaski odblaskowe, ulotki informacyjne i zachęcił do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno – plastycznym  polegającym na zilustrowaniu Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej dotyczącego bezpieczeństwa na stoku ((http://policja.pl/pol/bezpieczenstwo-na-stoku/26061,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-na-stoku.html).
Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę, w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów, oraz miejmy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w czasie ferii.
/H. Jamróz/