15 marca  przybyli do nas aktorzy z teatru FORMA i zaprezentowali uczniom klas „0” – VIII spektakl pt. „Pinokio”.  Jest  to znana i lubiana przez dzieci bajka o pajacyku, którego z drewna wystrugał ubogi gospodarz  Dżepetto. Drewniany człowieczek zaczyna odczuwać ludzkie emocje, a także musi stanąć przed wieloma wyborami. Za wszystkie dobre otrzymuje nagrody, a za każdy zły wybór ponosi konsekwencje. Największą z nich jest wydłużający się nos, który z każdym kłamstwem staje się coraz większy.
Scenografia spektaklu składała się z kilku zmieniających się parawanów przedstawiających wnętrze domu Pinokia, cyrk, pole cudów, wzburzone morze. Podstawowym atutem scenografii była różna forma kukieł oraz rekwizyty, dzięki który dzieci miały możliwość zapoznania się z nowymi teatralnymi rozwiązaniami. Aktorzy prowadzili żywą interakcję z publicznością, dzięki czemu uczniowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu.
Bajka pokazała uczniom, ile wiedzy trzeba zdobyć i jak należy się zachowywać, aby móc zasłużyć na miano grzecznego chłopca, a nie pajaca.
                               Widowisko to zapewniło znakomite doznania estetyczne!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW ZA SFINANSOWANIE SPEKTAKLU!!! 🙂 🙂 🙂
/H. Jamróz/