13 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku przebiegła pod hasłem „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”
Jej celem było kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działania na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. W związku z tym tego dnia uczniowie klas 0-VIII wyposażeni w worki i rękawiczki pod kierunkiem wychowawców ruszyli w teren. Najmłodsi uczniowie – dzieci Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klas I – II – sprzątali plac wokół naszej szkoły w tym boisko i plac zabaw. Uczniowie klas starszych zajęli się poboczami dróg w okolicach szkoły. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a jej efekty były zadowalające. Czynny udział w akcji dał wszystkim sprzątającym do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko i o konieczność segregacji.

/M.Zalot/