15 października 2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Mury naszej szkoły odwiedzili : Pan Józef Piątek – Wójt Gminy Mielec, Pan Bogdan Cyran – Przewodniczący Rady Gminy Mielec, Ksiądz dr Marek Zaborowski – Proboszcz parafii p.w. Jana Chrzciciela w Książnicach, Pani Anna Czerkies – emerytowana dyrektor naszej szkoły oraz Pani Aurelia Mroczek – emerytowana nauczycielka i Pani Joanna Krakowska – Przewodnicząca Rady Rodziców. Zebranych gości, nauczycieli oraz uczniów przywitała Pani dyrektor Aleksandra Drozdowska. Złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty serdeczne życzenia. Następnie oddała głos uczniom klasy piątej i ósmej, którzy przygotowali okolicznościowe przedstawienie pod kierunkiem Pani Anny Wnuk oraz Pani Aliny Pogody. Uczniowie pokazali, że nie łatwo jest być nauczycielem, kiedy w szkolnej ławie siedzą uczniowie, dla których zdobywanie wiedzy niekoniecznie jest najważniejsze. Nie zabrakło też okolicznościowych piosenek i życzeń od Samorządu Uczniowskiego. Dekorację przygotowała Pani Marta Zalot.

/A. Wnuk/