Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywały kiedyś i odgrywają dziś ważną rolę w życiu dziecka.
W naszej szkole 5 listopada zrobiło się bajkowo i baśniowo. Uczniowie najmłodszych klas przybyli na spotkanie przebrani za ulubione postacie bajkowe.
Zabawa rozpoczęła się od prezentacji bohaterów bajkowych. Tworząc kolorowy pociąg uczestnicy dotarli do „Bajkowej Krainy”. Na poszczególnych „stacjach” wszyscy zatrzymywali się i odgadywali bohaterów ze znanych im bajek. Następnie w swoich grupach klasowych dzieci układały puzzle oraz przyporządkowywały bajkowe teksty do odpowiednich ilustracji. Podczas wspólnej zabawy w „zatrute jabłko” dzieci odpowiadały na wiele pytań, które  sprawdzały wiedzę z różnych bajek, szukały także ukrytych postaci. Ostatnią konkurencją było poszukiwanie skarbów. Wszystkie dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami, wykazując się znajomością treści wielu bajek. Każde dziecko za swoją pracę otrzymało nagrodę.
Myślę, że ten dzień sprawił najmłodszym bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniał, jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie oraz mile spędzony czas, a rodzicom za przygotowanie bajkowych strojów. 🙂

/A. Pogoda/