19 listopada uczniowie klas „0” – III pod opieką wychowawczyń udali się do kina Cinema3D oraz do urzędu pocztowego w Mielcu. Głównym celem wyjazdu było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, a także zapoznanie z budynkiem poczty i pracą pocztowców oraz listonoszy w ramach realizacji zadań z zakresu doradztwa zawodowego.
Najpierw dzieci obejrzały film: „Baranek Shaun Farmagedon”. Seans wzbudził duże emocje wśród uczniów. Film opowiadał o baranku Shaunie i jego stadku, przed którymi otworzyły się gwiezdne wrota wiodące wprost do międzyplanetarnej przygody, gdy na ich farmie wylądowała obdarzona niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun wspólnie ze swoją ekipą musiał pomóc jej odnaleźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Dzięki współpracy misja zakończyła się sukcesem.
Następnie uczniowie udali się do Urzędu Pocztowego, gdzie mieli okazję poznać tę instytucję od zaplecza. Pani Kierownik poczty przybliżyła wszystkim znaczenie wyrazów: list, paczka, adresat, nadawca, skrzynka pocztowa, skrytka pocztowa, itp. Dzieci zwiedziły różne pomieszczenia urzędu pocztowego i zapoznały się z ich funkcjami. Dowiedziały się, jakie sprawy można załatwić na poczcie, jak ważna i odpowiedzialna jest w społeczeństwie praca listonosza i pracowników poczty. Uzyskały również informację, jak przebiega sortowanie (ekspedycja), stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem.
Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca, a dzieci wracały do szkoły pełne miłych wrażeń. 🙂
Wyjazd zorganizowała wychowawczyni klasy III Pani Hiacynta Jamróz
/H. Jamróz/