Babcia i Dziadzio to wyjątkowe osoby, które w sercach wnucząt zajmują szczególne miejsce.
W czwartek, 09.01.2020 r., serduszka uczniów biły bardzo mocno, a temperatura w szkole – mimo zimowej aury – sięgała zenitu, bowiem na niezwykłą uroczystość przybyli wyjątkowi goście: kochane babcie i wspaniali dziadkowie. Po ciepłym przywitaniu i serdecznych życzeniach Pani Dyrektor Aleksandry Drozdowskiej i Wójta Gminy Mielec, Pana Józefa Piątka, wszyscy uczniowie i przedszkolaki reprezentowali się podczas występów ukochanym babciom i dziadkom.
Najpierw znamienici goście obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów kl. VI-VIII przygotowane pod kierunkiem Pani Hiacynty Jamróz. O scenografię już tradycyjnie zadbała Pani Marta Zalot. Opowieść o narodzeniu Jezusa zawierała współczesne elementy, a tekst przeplatany był kolędami i pastorałkami, w śpiew których ochoczo włączyli się zgromadzeni goście. Przepiękny występ zachwycił wszystkich i młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Następnie uczniowie klas I-III wraz z przedszkolakami, przygotowani przez Panie: Teresę Kopacz i Alinę Pogodę, zaprezentowali się w przedstawieniu o królowej i królu, którzy mieszkali w cukierkowym pałacu. Nie zabrakło piosenek, wierszy i życzeń. Na zakończenie części artystycznej wszyscy uczniowie odśpiewali „Sto lat”, a następnie wręczyli swoim kochanym Babciom i Dziadkom oraz zaproszonym gościom upominki. Na twarzach gości widać było radość, szczęście, ale i wzruszenie. Przy gorącym daniu, kawie, herbacie i pysznych ciastach miło upływał czas tej pięknej uroczystości.
/K. Olejarz/