Uczniowie z klasy ósmej naszej szkoły w dniach 2 – 4 marca uczestniczyli w rekolekcjach przygotowujących ich do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzi spędzili prawie trzy dni w Domu Pielgrzyma „Opoka” przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Rekolekcje prowadził ks. Wojciech Gałda. Podczas pierwszego spotkania w sali konferencyjnej ustalony został kontrakt – zasady obowiązujące w czasie rekolekcji.
Kandydaci do bierzmowania uczestniczyli w czterech konferencjach, Eucharystii, porannych modlitwach osobistych w kaplicy, wieczornych nabożeństwach połączonych z adoracją Najświętszego Sakramentu. Mogli też przystąpić do sakramentu pokuty i wyspowiadać się nie w konfesjonale, ale twarzą w twarz z księdzem oraz porozmawiać z nim o swoich problemach, rozterkach, poprosić o radę oraz duchowe wsparcie.
W wolnym czasie młodzież zwiedziła Klasztor Sióstr Klarysek, który ufundowała w 1280 roku Św. Kinga.
Przebywający na rekolekcjach zwiedzili także znajdujący się obok Domu Pielgrzyma „Opoka” Ołtarz Papieski i Muzeum Jana Pawła II, w którym znajduje się sporo pamiątek po Papieżu.
Czas rekolekcji, wspólnotowej i indywidualnej modlitwy, dobiegł‚ końca. Po uroczystej Eucharystii i pożegnaniu z księdzem rekolekcjonistą pełni duchowej przemiany, umocnieni wiarą i przeświadczeniem, że Bóg wszystkich kocha i nigdy nas nie opuszcza oraz kieruje naszym życiem, wróciliśmy do domu.


/I. Kuśmierz – Krawiec/