„Zachęcamy do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”, który ma na celu godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku poprzez sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależy od mieszkańców. Aby w Naszej Gminie stanął sfinansowany przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej maszt z polską flagą co najmniej 100 mieszkańców musi oddać głos poparcia online na stronie www.gov.pl/web/bialoczerwona. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi można oddawać 11.11.2020 do godz. 23:59.

Dodatkowo w trzech gminach, w których mieszkańcy oddadzą najwięcej głosów przewidziany jest udział Premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystym podniesieniu flagi na maszt.

Jeżeli jeszcze nie głosowaliście na flagę i maszt dla Gminy Mielec to zagłosujcie zgodnie z instrukcją poniżej. I zachęćcie bliskich i znajomych.

Potrzebujemy 100 głosów, aby w naszej gminie powstał maszt z flagą Polski!

Jak to zrobić?

– wejdź na stronę: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

– wypełnij formularz podając swoje dane: imię, nazwisko, adres e-mail, a z rozwijanej listy wybierz WOJ. PODKARPACKIE oraz miejscowość MIELEC (GMINA WIEJSKA)

Zachęcamy serdecznie do udziału w akcji i do oddawania głosów poparcia na zakup masztu i flagi dla Gminy Mielec.”