8 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia Klasy I. Dzieci z klasy I wspólnie z Julką Wilk, uczennicą klasy III, zaprezentowały program artystyczny, który nosił tytuł „W KRÓLESTWIE BAJKI”. Głównymi bohaterami byli: Bajka, Krasnoludki, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia oraz maluchy, które miały być przyjęte do społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasiści zawitali do: krainy śpiewu i recytacji, krainy geograficzno – przyrodniczej, krainy ruchu drogowego, krainy grzeczności Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także tańczyli. Uczniowie swoim wspaniałym występem udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rydzowie.
Po programie artystycznym dzieci w obecności Pani Dyrektor Aleksandry Drozdowskiej, wychowawczyni Pani Hiacynty Jamróz, uczniów klasy II oraz, zgromadzonych za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams, Rodziców odważnie złożyły przyrzeczenie, w którym ślubowały być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Kolejnym ważnym momentem było pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem. Wychowawczyni Hiacynta Jamróz wręczyła pierwszoklasistom piękne dyplomy upamiętniające ten ważnym moment. Po ślubowaniu złożonym przez uczniów nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek przygotowywany przez Rodziców.
Na pewno ta ważna chwila utkwi dzieciom na długo w pamięci i będą starały się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.
/H. Jamróz/