Uczniowie klasy I w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymali bezpłatnie wyprawki czytelnicze, które składają się z 3 elementów:

– książka pt. „ Pierwsze abecadło”- zawiera zbiór tekstów do wspólnego czytania przez rodziców (dziadków) razem z dziećmi.

– broszura dla rodziców pt. „ Książką połączeni”- zawiera porady dla rodziców na temat – jak można pomóc własnym dzieciom nauczyć się czytać  w sposób przyjemny, w formie zabawy.

– alfabet Iwony Chmielewskiej – przeznaczony do wycięcia i zabawy literkami.

Celem strategicznym tej kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych podkreślając jednocześnie rolę i wartość czytania międzypokoleniowego.

Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej jako stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą specjalnie przygotowanej książki uczniowie klasy I mogą rozwijać pasje czytelnicze zarówno samodzielnie, jak i z udziałem najbliższych.

/H. Jamróz/