Grudzień to miesiąc, który nierozerwalnie łączy się z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. W dobrym przeżyciu tego czasu pomaga świadome pielęgnowanie zwyczajów świątecznych.
W związku z tym uczniowie klasy I podczas zajęć, realizując także zadania w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej #DzieciUcząRodziców, rozmawiali o tradycjach bożonarodzeniowych, o pomocy potrzebującym, wykonywali świąteczne ozdoby, śpiewali kolędy i pastorałki, a także obejrzeli prezentację multimedialną ph. „Magiczny czas”.
Nieodzownym elementem oczekiwania na Boże Narodzenie jest również ubieranie choinki. Ze względu na zdalne nauczanie nie było możliwości ubrania klasowej choinki. Jednakże uczniowie wspólnie z Najbliższymi przystroili swoje domowe drzewka, na których zawisły bombki, gwiazdki, kolorowe światełka.
Dodatkowo dzieci razem z Rodzicami, Rodzeństwem własnoręcznie przygotowały świąteczne pierniczki. Dzięki tej kulinarnej zabawie miały one okazję rozwijać swoje gastronomiczne zainteresowania, zdolności manualne, a także zmysł artystyczny.
Zarówno pięknie ozdobione choinki, jak i smakowite pierniczki wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę.
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ RODZICOM ZA ZAANGAŻOWANIE I ŻYCZLIWOŚĆ W PRZEPROWADZENIU PODEJMOWANYCH DZIAŁAŃ!!! ? ?
/H. Jamróz/