Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Mimo, że przypada 21 marca uczniowie naszej szkoły postanowili przyspieszyć ten dzień i w niecodzienny sposób ją przywitać.
Już w czwartek dzieci na zajęciach świetlicowych „wyganiały” panią Zimę i własnoręcznie przygotowywanymi gaikami  witały WIOSNĘ. W piątek uczniowie klas I-III w pięknych wiosennych kolorach przywoływali wiosnę zaproszeniem na uroczyste śniadanie w swoich klasach, które samodzielnie przygotowali pod okiem wychowawczyń. Następnie zachowując zasady bezpieczeństwa „kupili bilety do szkolnego kina”, odszukali swoje miejsca w rzędach i wspólnie oglądali film. Nie zabrakło zabaw kreatywnych i twórczych.
Celem piątkowego spotkania z okazji Pierwszego Dnia Wiosny było rozbudzanie kreatywności uczniów, umożliwienie im prezentacji swoich osiągnięć w warunkach rywalizacji z rówieśnikami, integracja zespołów klasowych oraz całej społeczności szkolnej. Organizatorkom uroczystości zależało także na rozwijaniu wśród uczniów zainteresowań ekologią i ochroną środowiska.
Dzień ten upłynął w miłej i wiosennej atmosferze. To był bardzo udany dzień.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC W ORGANIZACJI PIERWSZEGO DNIA WIOSNY! ?

/A. Pogoda/