Po omówieniu lektury Cz. Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem” uczniowie klasy I udali się z wizytą do OSP Rydzów.
Podczas spotkania druhowie opowiedzieli dzieciom, na czym polega praca strażaka i jak należy zachowywać się w niebezpiecznych dla zdrowia i życia sytuacjach. Uczniowie zwiedzili remizę strażacką, zapoznali się z ubiorem strażaka oraz sprzętem i akcesoriami niezbędnymi podczas gaszenia pożaru i akcji ratowniczych. Jednak największą atrakcją okazały się: przejażdżka wozem strażackim, lanie wody wężami i rozmowy przez krótkofalówki.
Na zakończenie dzieci wręczyły Panom Strażakom podziękowania i złożyły życzenia z okazji niedawno obchodzonego Dnia Strażaka.
Dzięki temu spotkaniu uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że praca strażaka jest trudna, odpowiedzialna i wzbogacili się o odblaski w kształcicie wozów strażackich, które otrzymali od druhów.
 
WYCHOWAWCZYNI KLASY I SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA PANU MARKOWI WYZDZE – PREZESOWI OSP RYDZÓW ZA ŻYCZLIWOŚĆ I ZORGANIZOWANIE SPOTKANIA, ZAŚ DRUHOM: PRZEMYSŁAWOWI I GABRIELOWI ZA FANTASTYCZNE PRZEPROWADZENIE ZAJĘĆ I PRZEKAZANIE UCZNIOM WIELU CENNYCH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH PRACY STRAŻAKA!
 
/H. Jamróz/