Dzień Zabaw i Sportu będący kontynuacją uroczystości Dnia Dziecka oraz podsumowaniem obecnego roku szkolnego odbył się w środę, 23 czerwca br., na terenie OSP Rydzów. Organizatorem przedsięwzięcia, które miało na celu integrację środowiska uczniowskiego i propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rydzowie.
Pogoda dopisała, dzięki czemu dzieci mogły oddać się wspólnym zabawom i skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.
W programie imprezy znalazły się gry i zabawy dla przedszkolaków i uczniów klas młodszych oraz konkurencje sportowo-rekreacyjne dla uczniów klas IV – VIII przygotowane przez nauczycieli. Po rozgrywkach wszyscy udali się na kiełbaski pieczone nad ogniskiem. Był to nie tylko czas odpoczynku, ale też rozmów i cieszenia się wspólnym biesiadowaniem. Apetyt i dobry humor dopisywały każdemu.
Kolejną atrakcją były zabawy z animatorami z Klubu Młodych Liderów. Gdy jedni przy muzyce bawili się wspólnie z Olafem i Myszką Miki, inni korzystali z warsztatów balonowych, stoisk z malowaniem twarzy, brokatowymi tatuażami czy samodzielnym wykonaniem „slime”. Niektórzy mieli możliwość sprawdzić swoją zręczność, układając wieżę z klocków Jenga XXL. Gwoździem programu okazał się pokaz baniek mydlanych, który sprawił każdemu mnóstwo frajdy. Dzieci z wielkim zapałem śledziły przeogromne bańki mieniące się wszystkimi kolorami tęczy, które leciały wysoko i rozpryskiwały się w kaskadę kropelek.
Zabawa była udana i dostarczyła wielu emocji – nie tylko sportowych – nic więc dziwnego, że wszyscy z żalem przyjęli jej zakończenie.
Dziękujemy serdecznie: Panu Józefowi Piątkowi – wójtowi Gminy Mielec, Panu Markowi Wyzdze – prezesowi OSP Rydzów, Pan Stanisławowi Bisowskiemu – sołtysowi wsi Rydzów, Firmie „Zając” z Podleszan, Klubowi Młodych Liderów z Mielca, którzy zaangażowali się w organizację imprezy.
/K. Olejarz/