Spotkania z policjantami w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rydzowie to już właściwie tradycja. Zawsze na początku roku szkolnego mamy przyjemność gościć przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.
W tym roku swoją obecnością zaszczyciły naszą szkołę asp. szt. Joanna Sznajder i sier. szt. Bernadetta Krawczyk. Spotkania zostały podzielone na trzy bloki: dla dzieci z przedszkola, dla uczniów klas I – III oraz dla uczniów klas IV – VIII.
Celem spotkania było przeprowadzenie pogadanki dotyczącej bezpieczeństwa dzieci w domu, w szkole i w drodze do szkoły, noszenie elementów odblaskowych, uświadomienie o konsekwencjach prawnych demoralizacji oraz popełniania czynów karnych. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do Pań funkcjonariuszek.
Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistki, w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów, oraz miejmy nadzieję, że pozytywnie wpłyną na ich zachowanie w szkole i poza nią.

/H. Jamróz/