Nasza szkoła włączyła się w akcję SZLACHETNA PACZKA.

TERMIN ZBIÓRKI: 16.11. – 08.12.2021 r. 

Przyniesione artykuły przekazujemy do Pani Ilony lub Pani Hiacynty.

Organizujemy paczkę dla Rodziny Pani Wiktorii z Kolbuszowej, która ma trzech synów w wieku: Marcin – 7 lat, Kuba – 6 lat, Piotrek – 3 lata.

Historia Rodziny

Pani Wiktoria bardzo wcześnie wyszła za mąż. Wraz z mężem wiodło im się bardzo dobrze. Mężczyzna utrzymywał rodzinę, gdyż pracował za granicą. W tym czasie wybudowali dom, na który wzięli kredyt. Aktualnie z mężem nie są już razem. Rozstali się, gdyż popadł on za granicą w uzależnienie od alkoholu i hazardu. Mąż ma ograniczone prawa rodzicielskie i nie płaci alimentów. GOPS pomógł jej znaleźć pracę i umożliwił wzięcie udziału w wielu kursach podnoszących kwalifikacje. Kobieta została z dużym kredytem, jednak małymi krokami stara się poprawiać swoją sytuację. Przychód rodziny wynosi 4510 zł, po odliczeniu kosztów utrzymania w wysokości 1977 zł, dochód na jednego członka rodziny wynosi 633 zł.

Piękno Rodziny

Pani Wiktoria marzy o pójściu na studia, chciałaby zrobić kurs rysunku i w przyszłości pracować jako deweloper lub architekt. Potrafi świetnie gotować, a niebawem zdaje egzamin kwalifikacyjny na zawód kucharz. Uwielbia spędzać czas z dziećmi. Wieczorami urządza bajkowe maratony przed telewizorem, często czytają też wspólnie książki. Pani Wiktoria najbardziej wdzięczna jest za to, że ma kochających synów, którzy zawszę chętnie jej pomogą w codziennych obowiązkach.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

1. Przybory szkolne

Przybory szkolne są niezbędne dla Marcina, Kuby i Piotrka by mogli w domu rozwijać swoje zainteresowania, a w szkole i przedszkolu wykonywać wymagane prace. Umożliwi to Pani Wiktorii ograniczyć koszta coraz to droższych materiałów niezbędnych do nauki.

2. Środki czystości

Ich zakup pozwoli przygotować wspaniałe święta. Obecnie budżet domowy nie pozwala na ich pełny zakup. Przy skromnym gospodarowaniu pieniędzmi, kupowane są tylko niezbędne środki czystości, kiedy sytuacja materialna na to pozwala. Zakup większej ilości tego typu produktów pozwoli na jakiś czas zaspokoić potrzeby rodziny.

3. Żywność

Rodzinie potrzebne są zapasy żywności trwałej, które zabezpieczą ich podstawowe potrzeby. Pozwoli to na odciążenie domowego budżetu, a także zaoszczędzi rodzinie wiele stresu związanego z planowaniem wydatków na zakupy.

Pozostałe potrzeby Rodziny