21 marca 2022 r. klasy I – III z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wybrały się pod opieką pani Marty Zalot, pani Teresy Kopacz, pani Bernadety Maj i pani Elizy Bielat do Parku Trampolin „JUPM PLANET” w Mielcu. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.
Na terenie parku znajdują się: trampoliny kwadratowe, prostokątne, trampoliny z koszami, basen z gąbkami oraz dużo różnych dmuchanych atrakcji. Przed wejściem na główną halę dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnych trenerek. Prawidłowo przeprowadzone ćwiczenia były niezbędne, aby uniknąć kontuzji. Po rozgrzewce, pod okiem instruktorów, uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia, grali w koszykówkę, a nawet próbowali robić salta i skoków do basenu z gąbkami. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Z pewnością, dla każdego, ta niezwykła lekcja wf -u była ciekawym doświadczeniem.
Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami na twarzach.
/M. Zalot/