Nasza szkoła wzięła w tym roku udział w zajęciach ze studentami – wolontariuszami w ramach programu „Projektor” – Spotkania z Pasją. Pan Karol, na co dzień studiujący automatykę, odwiedził naszych uczniów z niecodziennym pokazem. Opowiedział o swoim kierunku studiów, co go w nim pasjonuje, prezentując jednocześnie tworzone przez siebie roboty. Następnie uczniowie mieli okazję sami zbudować swoje roboty/pojazdy aby na koniec, za pomocą sterowania tabletami, urządzić mini wyścigi stworzonych przez siebie rzeczy. Były to doskonałe zajęcia ćwiczące kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia. W ramach drugiej części Spotkań z Pasją, Pani Danuta i Pani Karolina w trakcie łączenia online, przybliżyły uczniom swój kierunek studiów-ratownictwo medyczne oraz pokazały uczniom jak wygląda pierwsza pomoc z perspektywy ich pracy.

/B.Maj/