W miesiącach tradycyjnie poświęconych książkom tj. maju i czerwcu w klasach I-VI naszej szkoły został przeprowadzony Konkurs Pięknego Czytania przy współpracy z Gminną Biblioteką w Podleszanach. Z tej okazji w murach naszej szkole gościliśmy Panią Marię Soluch, która razem z Panią Renatą Wójcik oraz Katarzyną Olejarz wysłuchały i oceniły uczniów. Celem tego konkursu było: doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie twórczych talentów oraz budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą.

Na początku wszystkich przywitała Pani Dyrektor, zwracając uwagę na rolę czytania we współczesnym świecie. Następnie uczniowie zapoznali się z życiem i twórczością Marii Konopnickiej, a później czytali fragmenty jej dzieł. Po naradzie wyłoniono zwycięzców.

I miejsce – Karol Sulisz z klasy I oraz Julia Wilk z klasy IV

II miejsce- Maria Krakowska z klasy II oraz Milena Czerkies z klasy VI

III miejsce – Jakub Pawlicki z klasy III oraz Jakub Kuśnierz z klasy V

Pozostali wyróżnieni uczestnicy konkursu to: Justyna Krakowska i Szymon Surdej z klasy II, Magdalena Rzeźnik i Gabriela Zboch z klasy III, Dominika Bukała i Szymon Czerkies z klasy IV, Wojciech Kilian z klasy V oraz Piotr Sajek z klasy VI.

Wszyscy uczniowie konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki ufundowane przez Gminną Bibliotekę w Podleszanach. Szkolnym koordynatorem konkursu była Pani Renata Wójcik i Pani Anna Wnuk. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

/A. Wnuk