Dnia 17.11.2031 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna.

Celem akcji jest promowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły mogli przypominać sobie tabliczkę mnożenia, albowiem w szkole pojawiły się przykłady działań związane z tabliczką mnożenia.

W piątek 17.11.2023 r. na początku lekcji matematyki uczniowie zdawali egzamin. Do akcji przystąpiło 30 uczniów klas III-VIII, 27 zdało egzamin i otrzymało tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Gratulujemy wszystkim pozytywnych wyników testów i dziękujemy za wspólną zabawę. Zapraszamy za rok!

Chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę https://www.wmtday.org/pl